پرش به محتوای اصلی

اخبار

ایجاد 80 موقعیت شغلی با اجرای چهل و یک طرح حوزه فاوا

ایجاد 80 موقعیت شغلی با اجرای چهل و یک طرح حوزه فاوا
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات هرمزگان: حمایت از توسعه اشتغال پایدار روستایی و کمک به رشد کسب و کارها در راستای تبعیت از سیاست وزارت متبوع در قالب اعطای تسهیلات به متقاضیان، در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات هرمزگان، احد قویدل فرد مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه وزارت در استان گفت: چهل و یک طرح اشتغال روستایی در حوزه فاوا به کارگروه ارائه شده است که تسهیلات اشتغال روستایی به  35 طرح ایجاد باجه های مستقل پست بانک روستایی از محل صندوق توسعه ملی و 6 طرح در بند الف تبصره 18 قانون بودجه کشور در مجموع هشتاد شغل پایدار در حوزه ict ایجاد می شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات هرمزگان افزود: طرح های بند الف عمدتاً در دسته بندی کسب و کارهای نوپا و غیر نوپای در حوزه فاوا قرار می گیرد که سرانه ایجاد شغل در این فقره از تسهیلات 2 میلیارد ریال و سقف تسهیلات 20 میلیارد ریال است.

قویدل فرد اضافه کرد: تسهیلات به 35 طرح ایجاد باجه های مستقل پست بانک در روستاهای استان از محل صندوق توسعه ملی پرداخت می شود و برای این منظور سرانه دو و نیم میلیارد ریال و سقف 100 میلیارد ریال برآورد شده است.

وی با اشاره به  ایجاد هشتاد شغل پایدار روستایی با اعطای تسهیلات و اجرای طرح های مذکور، تصریح کرد: کاهش هزینه های دسترسی هموطنان روستایی به شبکه بانکی،گسترش خدمات بانکداری الکترونیک در روستاها، کاهش شکاف دیجیتالی و دسترسی آسان هموطنان روستایی به شبکه بانکی، گسترش خدمات دولت الکترونیک و حمایت از کسب و کارهای کوچک و متوسط در روستا از محل منابع داخلی از جمله اهدافی است که اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات  با اعطای تسهیلات و اجرای طرح به دنبال تحقق آن در روستاهای استان است.

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۷:۲۷
تعداد بازدید : ۸۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید