پرش به محتوای اصلی

اخبار

طرح توسعه خدمات الکترونیکی روستایی USO / افزایش تعداد باجه‌های بانکی روستایی در هرمزگان

طرح توسعه خدمات الکترونیکی روستایی USO / افزایش تعداد باجه‌های بانکی روستایی در هرمزگان
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان: هفت روستای دیگر استان از خدمات بانکداری الکترونیکی پست بانک بهره مند می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان هرمزگان، احد قویدل فرد مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات دراین خصوص گفت: روند افزایشی تعداد این باجه ها در سال جاری همچنان ادامه می‌یابد و تا پایان سال 7 باجه روستایی دیگر به شبکه پست بانک متصل می‌شود و تعداد باجه های بانکی روستایی به 139 باجه می رسد.

قویدل فرد افزود:‌ این هفت باجه در روستاهای هشبندی، آبشورک، تازیان پایین، زهوکی، شهدادی، لافت و کوشکنار با هزینه ای بالغ بر 2 میلیارد تومان توسط کارگزاران بخش خصوصی به بهره برداری می رسند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات هرمزگان اضافه کرد: در 42 روستای هرمزگان درحال حاضر تجهیزات ATM و در 4 روستا دستگاه کش لس (خود پرداز غیر نقدی) نصب شده و همچنین 44 باجه نیز با صرف هزینه 350 میلیون ریال برای هر دستگاه دارای دستگاه صدور آنی کارت بانکی هستند که برای هر دستگاه ATM یک میلیارد و 8۰۰ میلیون ریال و برای کش لس ۵0۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی تصریح کرد: پست بانک استان در راستای تطبیق استاندارد با شرایط و استانداردهای بانک مرکزی نسبت به مستقل سازی  باجه های بانکی در روستاهای هرمزگان اقدام کرده است و در حال حاضر 139با جه بانکی روستایی در 139 روستای استان تمام خدمات بانکی مورد ارائه در پست بانک و حتی اعطای تسهیلات روستایی را به روستانشینان ارائه می دهند.

۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ۱۳:۲۵
تعداد بازدید : ۱۳۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید