پرش به محتوای اصلی

اخبار

اتصال ده روستای دیگر استان به شبکه ملی اطلاعات در سه هفته اخیر

اتصال ده روستای دیگر استان به شبکه ملی اطلاعات در سه هفته اخیر
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان: دسترسی 2893 نفر از روستا نشینان به شبکه ملی اطلاعات در ده روستا میسر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان هرمزگان: احد قویدل فرد مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات با بیان این که توسعه ارتباطات در روستاها باعث کاهش شکاف دیجیتالی بین شهر و روستا    می شود، گفت: با احداث سایت جدید و هم چنین ارتقای شبکه تلفن همراه به نسل سوم و چهارم، دسترسی 796 خانوار با جمعیتی بالغ بر 2893 نفر در ده روستای دیگر  استان به شبکه ملی اطلاعات فراهم شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان افزود: دسترسی اهالی روستا احمدآباد از توابع کوهشاه شهرستان حاجی آباد با ۵۶ خانوار و ۲۵۳ نفر جمعیت و همچنین روستا مزرعه، بندکوه و بسته از توابع  شهرستان حاجی آباد با ۱۸۸ خانوار و حدود ۵۶۳نفر جمعیت به اینترنت پرسرعت همراه فراهم شد.

قویدل اضافه کرد: دو روستای جیحون با 193 خانوار و 743 نفر جمعیت و روستای مارو با ۸۹ خانوار و حدود ۳۲۰ نفر جمعیت از توابع  شهرستان بندرخمیر و روستاهای دهنو مراغ، جاونی و کوغان از توابع شهرستان بندرلنگه با 204 خانوار و 747 نفر جمعیت در غرب استان و روستای درگاه از توابع  شهرستان بشاگرد با ۶۶ خانوار و ۲۶۷ نفر جمعیت در شرق استان با شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

قویدل تاکید کرد: اعتبار پروژه مذکور از محل طرح خدمات اجباری روستایی (USO)  تامین شده است که اتصال این ده روستا در استان هرمزگان به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات در مجموع با اعتباری بالغ بر 106 میلیارد ریال به انجام رسید.

۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ۱۳:۲۳
تعداد بازدید : ۱۲۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید